נייד : 054-7299749

משרד : 072-2520100

זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  המדריך המלא לקבלת החזר לילדים בעלי אזרחות אמריקאית

  קבלת החזרי מס/מענקים על ילדים בעלי אזרחות אמריקאית – Child tax credit

  בשנת 2003, הוחלט על ידי הקונגרס האמריקאי, כחלק מ-Jobs and Growth Tax Relief Reconciliation Act of 2003 – על מתן החזרי (Refundable credit) עבור כל ילד והוריו עמדו בקריטריונים שהוצבו על ידי ה-IRS.

  משנת 2003, החוק עודכן פעמיים כשעיקר השינויים מתבטאים בהגדלת הקרדיט (בדצמבר 2017, במסגרת מדיניות הממשל המכונה “Tax Cuts and Jobs Act further" ובמרץ 2021 במסגרת מדיניות הממשל המכונה "The American rescue plan").

  ה-Child tax credit , בפורמט הנוכחי שלו, בתוקף עד סוף שנת 2021 ולאחר מכן צפוי להיבחן מחדש על ידי הקונגרס.

  חישוב ההחזר לו אתם זכאים מתבצע בהתאם למספר הילדים , מצבכם המשפחתי ונתוני הכנסתכם.

  מהו שווי הקרדיט?

  עד שנת 2020, שווי הקרדיט היה $2000 פר ילד. בעקבות רפורמת המס של ביידן, החל משנת 2021, שווי הקרדיט הוגדל ל-$3000 או $3600 בהתאם לגילו של הילד.

  # מהו שוויי הקרדיט בהתאם לגילו של ילדכם?

  1. ילדים מתחת לגיל 6 – יהיו זכאים לקרדיט של $3600 פר ילד.
  2. ילדים בין הגילאים 6-17 כולל – יהיו זכאים לקרדיט של $3000 פר ילד.

  האם ניתן לקבל את מלוא הקרדיט כהחזר מס במסגרת הגשת דוח המס?

  # תושבי ארה"ב בלבד (קרי: מי שהתגורר בארה"ב למעלה מחצי שנה במהלך שנת 2021)  יהיו זכאים לקבל את מלוא הקרדיט כהחזר מס (Refundable credit). לדוגמא: משפחה עם שני ילדים גילאים 3 ו-12 יהיו זכאים לקבלת תשלום על סך $6600 במסגרת הגשת דוח המס. נדגיש כי רק תושבי ארה"ב יהיו זכאים לקבלת החזר מלא עבור ה-Child tax credit.

  # מהו החזר המס לו אהיה זכאי במידה והנני תושב/ת ישראל וכיצד הוא מחושב?

  1. שימוש בקרדיט לצורך הפחתת חבות מס – בשלב הראשוני, ניתן להשתמש במלוא ה-$3000 או $3600 כ-Non refundable credit. כלומר: במידה ויש לכם חבות מס במסגרת הגשת דוח המס שלכם, תוכלו להשתמש בסכומים המלאים הנ"ל על מנת להפחית את אותה חבות מס.
  2. שימוש בקרדיט לצורך קבלת החזר כספי – במידה ולא ניצלתם את הסכום המלא של הקרדיט לצורך הפחתת חבות מס, ה-IRS מאפשר לקבל את היתרה שנשארה כ-Refundable credit עד תקרה של $1400. כלומר: לא ניתן לקבל החזר כספי מעל $1400 עבור כל נתמך. ניצול הקרדיט בפורמט זה נקרא Additional child tax credit.

  מהם הקריטריונים לזכאות?

  הוכחת הזכאות נחלקת ל-2 חלקים מרכזיים: אחד עבור ילדכם והשני עבורכם.

  1.על ילדכם לעמוד ב-7 דרישות על מנת לעמוד בקריטריון של – Qualifying child:

  • Age test: על ילדכם להיות מתחת לגיל 18 בסוף שנת המס.
  • Relationship test: על ילדכם לעמוד בקריטריון של קירבה משפחתית מספקת. כמובן וילדכם עומד בקריטריון זה במידה ואתם הוריו.
  • Support test: ילדכם לא יכל לספק יותר מ-50% תמיכה בעצמו ובהוצאותיו. קרי: על ההורה לספק תמיכה כספית לילדו מעל לרף המצוין.
  • Citizenship test: על ילדכם להיות אזרח אמריקאי או תושב ארה"ב בעל SSN.
  • Dependent: ילדכם חייב להיות מוגדר כ-Dependent ("נתמך") ב-דוח המס של הוריו.
  • Residence test: על ילדכם לחיות עמכם למעלה מחצי שנה במהלך בשנת המס הרלוונטית.
  • SSN Test: הנפקת כרטיס הביטוח הלאומי (SSN) חייבת להיעשות עד דד ליין הגשת הדוח בשנת המס העוקבת. לדוגמא: לצורך זכאות עבור שנת המס 2020, ילדכם היה צריך לקבל את מספר הביטוח הלאומי שלו (Social security number) עד ה15/4/2021. במידה והוגשה אורכה לדוח, ניתן לקבל את מספר הביטוח לאומי עד ה-15/10/2021.

  2. על ההורה/הורים לעמוד במספר קריטריונים/הגבלות:

  א. גובה הכנסה מינימלי: עד שנת 2020, ההורה (או התא המשפחתי) חייבים היו לייצר מינימום הכנסה של $2500 מעבודה כשכיר/ה או מהכנסה כעצמאי/ת (המוגדר כיגיעה אישית). החל משנת 2021, בוטלה הגבלה זו כך שגם הורים ללא הכנסה יהיו זכאים לקרדיט.

  ב. גובה הכנסה מקסימלי (עד שווי קרדיט של $2000): סכום הקרדיט פוחת בהדרגה (Phased out) במידה והכנסתכם השנתית (AGI) גבוהה יותר מסף ההכנסה המקסימלי בהתאם למצבכם המשפחתי:

  • Married filing jointly: הקרדיט יורד מערכו במידה והכנסתכם גבוהה מ-$400,000.
  • Single/head of household: הקרדיט יורד מערכו במידה והכנסתך גבוהה מ-$200,000.

  לקבלת נתוני זכאות מדויקים בהתאם לקריטריוני הכנסה, מספר ילדים ומצב משפחתי אנא לחץ כאן.

  לקבלת קריטריונים מלאים עבור זכאותך מתוך האתר של ה-IRS אנא לחץ כאן.

  ג. גובה הכנסה מקסימלי (עד שווי קרדיט של $3000 או $3600): סכום הקרדיט פוחת בהדרגה (Phased out) במידה והכנסתכם השנתית (AGI) גבוהה יותר מסף ההכנסה המקסימלי בהתאם למצבכם המשפחתי:

  • Married filing jointly: הקרדיט יורד מערכו במידה והכנסתכם גבוהה מ-$150,000.
  • Single: הקרדיט יורד מערכו במידה והכנסתך גבוהה מ-$75,000.
  • head of household: הקרדיט יורד מערכו במידה והכנסתך גבוהה מ-$112,500.
  • Married filing separately: הקרדיט יורד מערכו במידה והכנסתך גבוהה מ-$55,000.

  היבטים נוספים בדבר קבלת התשלומים עבור תושבי ארה"ב

  מתוך מטרה לסייע למשפחות רבות בארה"ב במסגרת הרפורמה של ביידן ה-IRS יבצע תשלומים פר חודש החל ה-15/7/2021 ועד סוף שנת המס המהווים מקדמה לסכום הקרדיט בהתאם לגיל ילדכם. לדוגמא: עבור ילד בגיל 3 תעביר רשות המיסים בארה"ב $300 פר חודש במשך 6 חודשים (קרי: $1800 שמהווים מחצית מהקרדיט המלא על סך $3600). נזכיר כי רק מי שגר בארה"ב מעל חצי שנה במהלך 2021 יהיה זכאי לתשלומים אלו.

  כיצד אוכל לבדוק אם נשלח צ'ק עבורי והאם אוכל לעדכן כי אינני זכאי להם?

  ניתן לבדוק את סטטוס שליחת הצ'קים ולבצע עידכון במידה ואינך מעוניין לקבלם בשל חוסר זכאותך בפורטל ה-IRS https://www.irs.gov/credits-deductions/child-tax-credit-update-portal

  מה עליי לעשות במידה והנני תושב/ת ישראל וקיבלתי צ'ק בשגגה מהרשויות?

  יש לעדכן את אחד מנציגינו לצורך הדרכה מה עלייך לעשות.

  כיצד ה-IRS קובע את מידת זכאותי לתשלומים מוקדמים אלו?

  זכאותך תיבחן בהתאם לדוח המס שהגשת לשנת 2020. במידה ולא הגשת את דוח המס לשנת 2020 עד כה, תבחן זכאותך בהתאם לדוח המס שהגשת עבור שנת המס 2019.

  האם ילדים מעל גיל 17 להטבת מס כשלהיא?

  נתמכים שאינם עומדים זכאים ל-Child tax credit יכולים להיות זכאים להטבת מס של $500 במסגרת תקנת המס החדשה – "credit for other dependents”.

  שימו לב כי בניגוד ל-Child tax credit, לא ניתן לקבל הטבה זו כהחזר כספי (Non refundable credit) אלא רק בהפחתת חבות מס בגובה $500 במידה וישנה חבות מס בהתאם לדוח שהוגש.

  שימו לב: בהתאם לחוק, ניתן לקבל החזר רטרואקטיבי עד 3 שנים במסגרת הגשת דוח המס (כלומר: בשלב הנוכחי, ניתן לקבל החזרים משנת 2018 ואילך) כך שניתן לקבל החזרים גם על שנים קודמות במידה ולא עשיתם זאת עד כה.

  החזר מס לאזרחים אמריקאים

  החזר מס לאזרחים אמריקאיים מתבצע על פי תקנות הקבועות באמנת מס בין ישראל לארצות הברית. מדובר על אמנה המסדירה את נושא המיסוי הנוגע לאזרחי אחת המדינות העובדים במדינה האחרת. המטרה העיקרית היא למנוע כפל מס. התקנות מורכבות מאוד ויש צורך להכירן היטב. חברת virtuetax עוסקת בתחום וניתן לקבל אצלה מידע רב.

  החזר מס לאזרחים אמריקאיים – על פי קריטריונים קיימים

  החזר מס לאזרחים אמריקאיים נעשה כאשר יש פערים באחוזי המס המושתת על רווחים. החוק קובע כי הנישום ישלם את המס הנמוך ביותר מבין שני המיסים המקבילים בשתי המדינות. במידה וגבו ממנו מס גבוה יותר במדינה אחת הוא יהיה זכאי להחזר מס מהמדינה שגבתה אותו. צריך לציין, כי הדבר נכון גם לאזרחים אמריקאיים החיים ועובדים בישראל. גם בישראל וגם בארצות הברית המס הינו פרסונלי ומשמעות הינה שאין זה משנה איפה מרוויחים את הכסף. בנוסף להחזרי מס זכאים הנישומים לקבלת זיכויים עבור סטודנטים, עבור ילדים ועוד. המיסוי נקבע על פי דו"ח 1040 שנתי אותו מגיש כל אזרח ארצות הברית. הוא נועד לשכירים, לעצמאים ואנשי עסקים. קיימים בו סעיפים המיועדים לכל סקטור. יש לכלול בו הכנסות משכר עבודה, מהשכרת נכסים, מפעילות עסקית ועוד. אנשי עסקים מדווחים גם על הוצאות מוכרות בהם מתחשבים לקביעת המס הסופי לתשלום.

  דיווח מסודר

  רואה חשבון הוא המומחה בו יש להיעזר בהכנת הדו"חות השנתיים. הוא מכיר לעומק את המיסוי ואת הטפסים ודרכי מילויים והגשתם. הוא מקבל לידיו מסמכים, משוחח עם הלקוח וכך לומד על חומרי התיק. על פי כל אלו הוא יכין את הדו"ח המדובר. יש חשיבות רבה למילוי טפסים תקני, לצירוף מסמכים הכרחיים נדרשים ועוד. שירות מטעם מומחים יכול חסוך כסף רב.

  חברה עם שירות מעולה

  חברת virtuetax מתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא כולל ייעוץ סבלני לכל מתלבט, מחירים ותנאים נוחים ועוד. מנהליה הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך שנים וכדומה. הם ישמחו להעמיד את יכולותיהם המוכחות לטובת אחרים.

  שתף

  זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   עוד בנושא

   תרומה לקהילה

   אנחנו, ב-VirtueTax מאמינים כי מעבר להצטיינות במתן שירותים מקצועיים ללקוחותינו, עלינו לסייע ולתמוך באותם אלה בחברה הישראלית שלא שפר גורלם.
   בחזוננו, משלבים את ידיהם יחדיו הגורמים העסקיים והגופים החברתיים , ופועלים מתוך תחושת שליחות משותפת במטרה לקדם את כלל החברה הישראלית על כל רבדיה ומגזריה.
    אי לכך, יש לנו מחוייבות עמוקה הן לנזקקים בחברה הישראלית, והן לגופים התנדבותיים המתמקדים בסיוע להם.
   במסגרת פעילות זו רוכשת החברה מוצרי מזון, אורזת, ומחלקת אותם לנזקקים בשיתוף פעולה עם אירגונים כגון "העמותה לתפנית בחינוך".
   תחום פעילות נוסף מתמקד בהעברת סכומים כתרומה לכלביות כגון "ירושלים אוהבת חיות" , ו- "מטה יהודה אוהבת חיות".
   אנו מאמינים כי מעורבותינו הפעילה במרחב החברתי הכללי ורגישותנו החברתית למצוקות רבים מבניו , מעניקה לא רק שירות חשוב לקהילה, אלא גם תפקוד קבוצתי משופר לצוותים המקצועיים שלנו.
   המשך קריאה

   לשיחת ייעוץ לחץ כאן
   1
   Scan the code
   היי, כיצד נוכל לעזור?
   דילוג לתוכן