נייד : 054-7299749

משרד : 072-2520100

זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  האם אתה מחויב בהגשת דוח מס?

  האם אתם מחויבים בהגשת דוח מס בארה"ב (דוחות מס אמריקאים)?

  שיטת המיסוי בארה"ב

  בארה"ב, בניגוד לישראל ושאר המדינות בעולם אזרח אמריקאי מחוייב בדיווח על הכנסתו העולמית גם אם אינו נחשב תושב ארצות הברית לצורכי מס. קרי: אזרח ארצות הברית המתגורר בישראל מחוייב בדיווח גם על הכנסותיו מישראל וגם על הכנסותיו בארה"ב (או מכל מדינה אחרת) באמצעות הגשת דוח מס בארה"ב (דוח מס אמריקאי).

  מהם הקריטריונים להגשת דוח מס בארה"ב?

  שכירים:

  על פי חוק, ישנם 3 קריטריונים מרכזיים המסייעים לקבוע האם הינכם מחוייבים בהגשת דוח מס בארה"ב (Tax return) בשנה ספציפית בתור אזרחים אמריקאים:

  1. רמת הכנסה שנתית מכל מקורות הכנסתכם העולמיות.
  2. מצב משפחתי.
  3. גיל.

  לקבלת הקריטריונים המדויקים לצורך קביעה אם חלה עלייך חובת הגשת דוח מס בארה"ב אנא לחץ כאן.

  לדוגמא: אם בסוף שנת 2017 היית רווק/ה, מתחת לגיל 65 וכלל הכנסתך היה גבוה מ-$10,400 את/ה מחוייבים בהגשת דוח מס בארה"ב (דוח מס אמריקאי) לאותה שנה.

   עצמאים:

  על פי חוק אזרח אמריקאי שהינו עצמאי ומתגורר בישראל המרוויח בשנה קלינדרית לאחר קיזוז הוצאותיו מעל $400 מחוייב בהגשת דוח מס שנתי.

   היבטים משמעותיים הנוגעים להגשת דוחות מס בארה"ב:

  1. רמת הכנסה מינימלית פטורה ממס – לכל אזרח אמריקאי ישנה רמת הכנסה מינימלית פטורה ממס הבאה לידי ביטוי במצבו המשפחתי (Standard deduction) ומספר הנפשות במשפחה הנכללים דיווח (Personal exemption). לדוגמא: בשנת המס 2018 ליחיד אשר הינו רווק מתחת לגיל 65 ישנה רמת הכנסה פטורה של $12,000.
  2. אמנת המס בין ישראל לארה"ב מונעת כפל מיסוי – כל תשלום מס שבוצע בישראל מתקזז כנגד חבות מס שחושבה בארה"ב לאותו סוג הכנסה. קרי: רק במידה ואחוז המס בארה"ב גבוה יותר מאחוז המס בישראל לאותו סוג הכנסה ישנה אפשרות של תשלום הפרשי המס על ידי האזרח האמריקאי.
  3. ניצול פטור הקבוע בחוק האמריקאי – הכנסה מיגיעה אישית (קרי:ממשכורת או הכנסה כעצמאי) עד $102,100 פטורה ממס בארה"ב בתנאים מסוימים* נכון לשנת המס 2017.
  4. הגשת דוח המס אינה קובעת שהינך חייב/ת במס – ייתכן והינך זכאי/ת להחזר מס או לחילופין אינך חייבת/ת במס כלל.
  5. קבלת החזרי מס (Refundable credits) – ישנם אזרחים אמריקאים רבים המקבלים החזרי מס משמעותיים עם הגשת דוח המס השנתי גם אם מעולם לא שילמו מס בפועל.החזרים אלו מוגדרים בחוק כ-Refundable credits וניתנים על פי עמידה בקריטריונים שהוצבו על ידי רשות המס בארה"ב. רבים מהאזרחים האמריקאים המתגוררים בישראל כלל אינם מודעים לזכאותם ובכך מפסידים תשלומים ניכרים.
  6. ביצוע תשלומי ביטוח לאומי – לצורך זכאות לתשלומי פנסיה מהביטוח הלאומי בארה"ב על האזרח האמריקאי להשלים 40 רבעונים (10 שנים) של תשלומים במהלך חייו. לרוב,על האזרח האמריקאי המתגורר בישראל לבצע את ההפרשה באמצעות הגשת דוח המס תחת self employment tax. אי ביצוע התשלום עלול לפגוע בזכאותך להחזר ו/או להקטין את הפנסיה המגיעה לך.
  7. חובות דיווח מורחבות – ישנם מקרים ספציפיים בהם ישנה חובת דיווח נרחבת בדוח המס.לדוגמא: במידה והיה לך מעל $200K בחשבונות המוחזקים מחוץ לתחומי ארה"ב ישנה חובת דיווח נרחבת תחת טופס 8939.
  8. הגשת הדוח באיחור – החוק קובע כי במידה ואינכם חייבים במס לא יחולו קנסות או עונשים על הגשה מאוחרת.

  שימו לב כי ברוב המוחלט של המקרים אין חבות מס בפועל לאזרחים אמריקאים שהכנסתם מושגת מחוץ לתחומי ארה"ב  ולפיכך הגשת הדוחות בהתאם לחוק מומלצת וכדאית.

  לכל שאלה נוספת ניתן לפנות בשעות פעילות המשרד בין השעות 8:30-18:00 ונשמח לעמוד לשירותך בכל נושא הנכלל בשירותינו.

  אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ מס ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכני האתר לכל מטרה אחרת מלבד שימוש פרטי, לא מסחרי, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מבעלי virtue tax.

  שתף

  זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   עוד בנושא

   תרומה לקהילה

   אנחנו, ב-VirtueTax מאמינים כי מעבר להצטיינות במתן שירותים מקצועיים ללקוחותינו, עלינו לסייע ולתמוך באותם אלה בחברה הישראלית שלא שפר גורלם.
   בחזוננו, משלבים את ידיהם יחדיו הגורמים העסקיים והגופים החברתיים , ופועלים מתוך תחושת שליחות משותפת במטרה לקדם את כלל החברה הישראלית על כל רבדיה ומגזריה.
    אי לכך, יש לנו מחוייבות עמוקה הן לנזקקים בחברה הישראלית, והן לגופים התנדבותיים המתמקדים בסיוע להם.
   במסגרת פעילות זו רוכשת החברה מוצרי מזון, אורזת, ומחלקת אותם לנזקקים בשיתוף פעולה עם אירגונים כגון "העמותה לתפנית בחינוך".
   תחום פעילות נוסף מתמקד בהעברת סכומים כתרומה לכלביות כגון "ירושלים אוהבת חיות" , ו- "מטה יהודה אוהבת חיות".
   אנו מאמינים כי מעורבותינו הפעילה במרחב החברתי הכללי ורגישותנו החברתית למצוקות רבים מבניו , מעניקה לא רק שירות חשוב לקהילה, אלא גם תפקוד קבוצתי משופר לצוותים המקצועיים שלנו.
   המשך קריאה

   דילוג לתוכן