נייד : 054-7299749

משרד : 072-2520100

זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  האם אתם מחוייבים בהגשת F-bar?

  הגשת דיווח על חשבונות הנמצאים מחוץ לתחומי ארה"ב – F-BAR

  במסגרת החוק למניעת הלבנת הון, כל אזרח אמריקאי מחויב בדיווח על חשבונות פיננסיים בבעלותו הנמצאים מחוץ לתחומי ארה"ב, במידה וערכם המשותף בשנה נתונה היה גבוה מ-10,000$.

   סוגי החשבונות שחייבים להיות מוצהרים במסגרת דוח ה-FBAR כוללים, בין השאר:

  1. חשבון עובר ושב.
  2. חשבון השקעות.
  3. קרן פנסיה.
  4. קרן השתלמות.
  5. קופת גמל.
  6. ביטוח מנהלים.
  7. קרן השתלמות.

   במסגרת הגשת הדוח, יהיה עליכם לספק את המידע הבא:

  1. סוג החשבון.
  2. פירוט השותפים בחשבון (אם יש).
  3. מספר החשבון.
  4. שם המוסד הפיננסי בו מוחזק החשבון.
  5. כתובת המוסד הפיננסי.
  6. היתרה המקסימלית שהייתה בחשבון במהלך השנה הקלנדרית.

  לנוחיות לקוחותינו מייד עם קבלת הפנייה אחד מהציגינו יצרף בעבורך קובץ אקסל עם הוראות למילויו לצורך הכנת דוח ה-FBAR. לאחר מילויו, יש להחזירו אלינו לכתובת מייל זו. אם ברצונך לבצע זאת באופן עצמאי, יש לפנות לקישור זה.

   מועד הגשת דוח ה-FBAR:

  עד שנת המס 2015, החוק קבע את מועד הגשת הדוח לרשויות המס בארה"ב עד ה-30.6 בכל שנה עוקבת (קרי: עבור שנת המס 2015 יש צורך בהגשת הדוח עד ה-30.6.2016) על מנת להימנע מקנסות ועונשים הקבועים בחוק.

  החל משנת המס 2016, מועד הגשת הדוח הינו עד ה-15.10 בשנה העוקבת.

  שימו לב:

  1. דיווח החשבונות אינו מחייב במס כלל. מטרת הדיווח היא אך ורק לאפשר ל-IRS למנוע הלבנת הון ע"י גורמים המעוניינים בכך.
  2. אזרחים אמריקאים שמילאו טופס W-9 במוסד הפיננסי הישראלי (למשל, בבנק) המחזיק בחשבון שלהם ולא דיווחו על חשבונותיהם ו/או הרווחים מהחשבונות, חשופים לקנסות ועונשים מצד ה-IRS.
  3. הטופס W-9 נותן הרשאה למוסד הפיננסי לדווח על פרטי החשבון לרשויות המס בארה"ב, ולפיכך הגשת דוח FBAR ודיווח רווחי החשבון במסגרת הגשת דוח המס השנתי (Tax return) הינן פעולות מתבקשות.
  4. חברתנו מאושרת לצורך ביצוע הגשת הדוחות בצורה אלקטרונית ובשנה האחרונה ביצענו למעלה מ-2000 דיווחי F-BAR לקהל לקוחותינו ללא עונשים או קנסות.

  יש לשלוח בפקס את הטפסים לפקס שמספרו: 077-4448773, או לחילופין ניתן לסרוק את הטפסים ולשלוח לכתובת הדוא"לinfo@virtuetax.com

  הכנת FBAR

  הכנת FBAR עבור אזרחים אמריקאיים ואחרים הנזקקים לו חייבת להיעשות בצורה הנכונה. הטופס נועד לדיווח על חשבונות זרים מחוץ לארצות הברית. רואה חשבון המתמצא בנושא יקבל לידו את המסמכים הנדרשים מלקוחותיו וימלא את הטופס על פיהם. יש חשיבות להזנת פרטים נכונים ללא טעויות טכניות. חברת virtuetax עוסקת בתחום וניתן לקבל אצלה מידע רלוונטי.

  הכנת FBAR – על בסיס שנתי

  הכנת FBAR נעשית מדי שנה ויש להגישה עד אפריל בשנה העוקבת לשנת הדיווח. ניתן לבקש ולקבל ארכה עד אוקטובר אותה שנה. החוק קשור לחוק FACTA המחייב מוסדות פיננסיים ברחבי העולם לדווח על מידע הנוגע ללקוחותיהם המחזיקים באזרחות אמריקאית. החוק אף מטיל קנסות על מוסדות שאינם משתפים פעולה. חייבים למלא את הטופס אזרחים בעלי דרכון אמריקאי או גרין קארד אמריקאי. הדבר נכון גם לאלו אשר חיים בישראל שנים רבות. מדובר על אנשים המחזיקים חשבונות בבנקים או במוסדות פיננסיים אחרים הנחשבים לזרים מבחינת החוק האמריקאי. חובת המילוי היא על כל אחד המחזיק ברשותו סכום מצטבר שנתי של לפחות 10,000$. מדובר על סכומי כסף נזילים או אחרים המופקדים בקרנות השתלמות, בקופות גמל, בקרנות פנסיה וכדומה. אי דיווח נחשב לעבירה פלילית, ולכן, לא כדאי להסתבך עם הרשויות.

  סיוע מרואה חשבון מנוסה בתחום

  רואה חשבון מנוסה המתמצא בחוקים ובתקנות הישראליים והאמריקאיים יכול לסייע במילוי הטפסים. יש חשיבות למילוי נכון. טעויות טכניות עלולות לגרום לדחיית הטופס ואילו הזנת נתונים שגויים עלולה לגרום לתסבוכת עתידית מורכבת. רואה החשבון יקבל את המסמכים הכספיים ויידע לצרף את הרלוונטיים לכל סעיף. בנוסף, הוא יכול לטפל גם בנושאי מיסוי ועניינים אחרים עבור לקוחו.

  חברה מנוהלת בצורה נכונה

  חברת virtuetax מתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא כולל ייעוץ ספציפי לכל לקוח מתלבט, מציאת פתרונות מעשיים, מחירים ותנאים נוחים, ייצוג ארוך טווח ועוד. מנהליה הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מהשתלמויות, מהתעדכנות שוטפת בשינויים בתקנות ובחוקים, ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך זמן ועוד. הם ישמחו להעמיד את התשתית הקיימת אצלם לטובת נוספים.

  שתף

  זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   עוד בנושא

   תרומה לקהילה

   אנחנו, ב-VirtueTax מאמינים כי מעבר להצטיינות במתן שירותים מקצועיים ללקוחותינו, עלינו לסייע ולתמוך באותם אלה בחברה הישראלית שלא שפר גורלם.
   בחזוננו, משלבים את ידיהם יחדיו הגורמים העסקיים והגופים החברתיים , ופועלים מתוך תחושת שליחות משותפת במטרה לקדם את כלל החברה הישראלית על כל רבדיה ומגזריה.
    אי לכך, יש לנו מחוייבות עמוקה הן לנזקקים בחברה הישראלית, והן לגופים התנדבותיים המתמקדים בסיוע להם.
   במסגרת פעילות זו רוכשת החברה מוצרי מזון, אורזת, ומחלקת אותם לנזקקים בשיתוף פעולה עם אירגונים כגון "העמותה לתפנית בחינוך".
   תחום פעילות נוסף מתמקד בהעברת סכומים כתרומה לכלביות כגון "ירושלים אוהבת חיות" , ו- "מטה יהודה אוהבת חיות".
   אנו מאמינים כי מעורבותינו הפעילה במרחב החברתי הכללי ורגישותנו החברתית למצוקות רבים מבניו , מעניקה לא רק שירות חשוב לקהילה, אלא גם תפקוד קבוצתי משופר לצוותים המקצועיים שלנו.
   המשך קריאה

   לשיחת ייעוץ לחץ כאן
   1
   Scan the code
   היי, כיצד נוכל לעזור?
   דילוג לתוכן