נייד : 054-7299749

משרד : 072-2520100

זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  האם יש לך חבות מס?

  האם הינך חייב במס בארה"ב על הכנסות המופקות מישראל?

  הגשת הדוח המס אינה מציינת שהינך חייב/ת במס. ההפך הוא הנכון! יש לעשות הפרדה בין חובת דיווח לבין חבות מס בארה"ב בפועל. אלו שני דברים שונים בתכלית.

  הכנסתכם בארץ ובעולם מתחלקת לשני סוגים עיקריים: הכנסה אקטיבית (כלומר: הכנסה מיגיעה אישית) והכנסה פסיבית. יש להתייחס לכל אחד מסוגי הכנסה אלו בנפרד בניסיון להבין אם תחול עליכם חבות מס בארה"ב.

  יש לזכור כי על פי חוק אזרח אמריקאי מחוייב לדווח על כלל הכנסותיו מיגיעה אישית בארץ ובעולם במסגרת הגשת דוח המס האישי שלו בארה"ב. לפיכך: אזרח אמריקאי מחוייב בדיווח על הכנסותיו המופקות בישראל.

   הכנסה אקטיבית מיגיעה אישית – סיכוי לחבות מס כמעט ואפסית

  ישנן שתי סיבות מרכזיות בגינן אזרחי ארה"ב המרוויחים את הכנסתם מיגיעה אישית בישראל אינם חייבים במס בפועל ברובם המוחלט של המקרים:

  1. קיום אמנה בין ישראל לארה"ב שמטרתה מניעת מיסוי כפול – רק במידה ואחוז המס בארה"ב גבוה ממקבילו הישראלי לאותו סוג הכנסה יחוייב האזרח האמריקאי בתשלום הפרשי המס. לאור העובדה כי מדרגות המס בישראל גבוהות ממדרגות המס בארה"ב עבור הכנסה אקטיבית ישנו סיכוי כמעט ואפסי לחבות מס.
  2. ניצול פטור הקבוע בחוקמס הכנסה האמריקאי מאפשר לכל אזרח אמריקאי בעל הכנסה אקטיבית מחוץ לתחומי ארה"ב "להחריג" (To Exclude) הכנסות אלו בכפוף לקריטריונים מסוימים באמצעות שימוש בטופס 2555 – Foreign earned income exclusion.

  לדוגמא: מקסימום ההכנסה לשנת  2022 שניתן היה "להחריג" ליחיד הינו $112,000 ועבור זוגות נשואים $224,000.

   הכנסה פסיבית: כתלות בסוג ההכנסה

  הכנסה פסיבית מאגדת בתוכה סוגי הכנסה רבים והאמנה מתייחסת בצורה פרטנית לכל אחד מהם.

  לצורך הדיון, ברמה הכללית ניתן לפשט ולקבוע כי העיקרון הבסיסי באמנה קובע כי האפשרות היחידה שבה אזרח אמריקאי שהכנסתו מושגת בישראל יהיה חייב במס בארה"ב עבור הכנסה זו, היא רק במידה והמיסוי בארץ נמוך יותר מזה הקבוע בארה"ב.

  בעוד בישראל מרבית ההכנסות הפסיביות ממוסות באחוז מס קבוע ללא קשר לרמת ההכנסה הכללית של האזרח, בארה"ב אחוז המיסוי על הכנסות אלו נקבע על פי רמת ההכנסה הכללית (AGI) כפי שהיא משתקפת בדוח המס.

  דוגמאות למספר סוגי הכנסות בהם רמת המיסוי בארה"ב עלולה להיות גבוהה מרמת המיסוי בישראל:

  1. הכנסה מהשכרת נכס (Rental Income).
  2. הכנסה ממכירת נכס (Capital gain).
  3. מס ירושה ומתנה (Estate and gift tax).
  4. הכנסה מקרנות השתלמות וקרנות נאמנות (Mutual funds).
  5. הכנסות מאופציות שניתנו במסגרת עבודתך (Vested stocks).

    שימו לב להיבטי המיסוי הבאים:

  1. ככל שרמת ההכנסה הכללית גבוהה יותר, הסיכוי לחבות מס בארה"ב על הכנסות המופקות בישראל עולה גם כן.
  2. באמצעות תכנון מס נכון, ניתן לצמצם משמעותית את הסיכון בתשלום מס בארה"ב על הכנסות המופקות בישראל.
  3. החל משנת המס 2013, במסגרת ה-Obama care הוחל מס נוסף Net Investment Income Tax (NIIT) בגובה 3.8% על הכנסות פסיביות בתנאים מסויימים*.
  4. אזרחים אמריקאים שהינם עצמאים מחוייבים בתשלומי ביטוח לאומי (Self employment tax).

  חברתנו מתמחה בתכנון מס אופטימלי ללקוחותיה ובמציאת פתרונות יחודיים ואפקטיביים גם במקרים הבעייתים ביותר בסוגי ההכנסה הנ"ל.

  לכל שאלה נוספת ניתן לפנות  בשעות פעילות המשרד בין השעות 9:00-18:00 ונשמח לעמוד לשירותך בכל נושא הנכלל בשירותינו.

  אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ מס ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכני האתר לכל מטרה אחרת מלבד שימוש פרטי, לא מסחרי, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מבעלי virtue tax.

  שתף

  זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   עוד בנושא

   תרומה לקהילה

   אנחנו, ב-VirtueTax מאמינים כי מעבר להצטיינות במתן שירותים מקצועיים ללקוחותינו, עלינו לסייע ולתמוך באותם אלה בחברה הישראלית שלא שפר גורלם.
   בחזוננו, משלבים את ידיהם יחדיו הגורמים העסקיים והגופים החברתיים , ופועלים מתוך תחושת שליחות משותפת במטרה לקדם את כלל החברה הישראלית על כל רבדיה ומגזריה.
    אי לכך, יש לנו מחוייבות עמוקה הן לנזקקים בחברה הישראלית, והן לגופים התנדבותיים המתמקדים בסיוע להם.
   במסגרת פעילות זו רוכשת החברה מוצרי מזון, אורזת, ומחלקת אותם לנזקקים בשיתוף פעולה עם אירגונים כגון "העמותה לתפנית בחינוך".
   תחום פעילות נוסף מתמקד בהעברת סכומים כתרומה לכלביות כגון "ירושלים אוהבת חיות" , ו- "מטה יהודה אוהבת חיות".
   אנו מאמינים כי מעורבותינו הפעילה במרחב החברתי הכללי ורגישותנו החברתית למצוקות רבים מבניו , מעניקה לא רק שירות חשוב לקהילה, אלא גם תפקוד קבוצתי משופר לצוותים המקצועיים שלנו.
   המשך קריאה

   לשיחת ייעוץ לחץ כאן
   1
   Scan the code
   היי, כיצד נוכל לעזור?
   דילוג לתוכן