נייד : 054-7299749

משרד : 072-2520100

זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  FAQ

  מה עליי לעשות במידה ואני נשוי ובן/ת הזוג שלי אינם אזרחים אמריקאים?

  בהתאם לחוק במידה והיית נשוי במהלך השנה הקלינדרית, לצורך עמידה בקריטריונים של קבלת החזר על הוצאות שכ"ל, לא תוכל להגיש את ה-Tax return כרווק/ה. על בן/ת הזוג יהיה צורך להגיש בקשה ל- ITIN (מספר זיהוי לצרכי מס המונפק ע"י ה-IRS) ולאחריו תוכלו להגיש דוח משותף. להסבר נוסף והנחיות בנושא, יש לפנות לנציג Virtue tax.

  האם היה עליי לגור פרק זמן מסוים בארה"ב לצורך קבלת ההחזר?

  לא. על פי חוק הקריטריון הינו שעלייך להיות בעל אזרחות אמריקאית. אין חובה לגור בעבר, בהווה או בעתיד בארה"ב לצורך קבלת ההחזר.

  האם יש צורך להיות חייב במס בעבר, בהווה או בעתיד לצורך קבלת ההחזר הכספי?

  לא. החוק קובע שלצורך קבלת ההחזר יש להגיש Tax return, אך אין שום תנאי בדבר הצורך להיות חייב במס בעבר, בהווה או בעתיד לצורך קבלת ההחזר.

  במידה ואני לומד בשלוחה של אוניברסיטה המוכרת על פי רשויות המס בארה"ב, האם אוכל להגיש בקשה להחזר?

  במידה והאוניברסיטה מכירה בך כסטודנט מן המניין, ותשלומי שכ"ל שולמו למוסד אקדמי זה, הינך עומד בקריטריון של לימודים במוסד השכלה מוכר.

  האם אפשר לקבל החזר שכ"ל לפני שבוצע התשלום בפועל?

  לא ניתן להגיש בקשה להחזר לפני ששכר הלימוד שולם בפועל.

  האם ה-American opportunity credit נחשב מלגה?

  לא. החזר שכ"ל זה מהווה חלק מהגשת ה-Tax return האישי של הסטודנט. מלגות לסטודנטים אמריקאים הם בעיקר עבור סטודנטים הלומדים במוסדות לימוד בארה"ב, אך יש לבדוק כל מקרה לגופו באתרי המידע המתאימים.

  מהם הקריטריונים שמוסד אקדמי צריך לעמוד בהם על מנת להחשב כמוסד השכלה מוכר על ידי רשות המס בארה"ב?

  על המוסד אקדמי להיות שותף בתוכנית Federal student aid program ומוכרח להיות בעל קוד פדרלי מתאים. בשלב זה, רק שמונה האוניברסיטאות בארץ (אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית, הטכניון, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת אריאל ואוניברסיטת רייכמן) עומדות בקריטריונים.

  במידה ושכ"ל הלימוד שלי סובסד באמצעות מלגה או גורם אחר האם אוכל לקבל החזרים על שכר הלימוד?

  החוק קובע כי ניתן לקבל החזר אך ורק עבור הוצאות שכ"ל ששולמו על ידך. מלגות כלשהם שקיבלת וביניהם מלגות לסטודנטים אמריקאים כגון Pell grant וכל הוצאות שכ"ל שסובסדו ע"י גורם אחר לא ייכנסו לחישוב הקרדיט עבורך.

  שתף

  זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   עוד בנושא

   תרומה לקהילה

   אנחנו, ב-VirtueTax מאמינים כי מעבר להצטיינות במתן שירותים מקצועיים ללקוחותינו, עלינו לסייע ולתמוך באותם אלה בחברה הישראלית שלא שפר גורלם.
   בחזוננו, משלבים את ידיהם יחדיו הגורמים העסקיים והגופים החברתיים , ופועלים מתוך תחושת שליחות משותפת במטרה לקדם את כלל החברה הישראלית על כל רבדיה ומגזריה.
    אי לכך, יש לנו מחוייבות עמוקה הן לנזקקים בחברה הישראלית, והן לגופים התנדבותיים המתמקדים בסיוע להם.
   במסגרת פעילות זו רוכשת החברה מוצרי מזון, אורזת, ומחלקת אותם לנזקקים בשיתוף פעולה עם אירגונים כגון "העמותה לתפנית בחינוך".
   תחום פעילות נוסף מתמקד בהעברת סכומים כתרומה לכלביות כגון "ירושלים אוהבת חיות" , ו- "מטה יהודה אוהבת חיות".
   אנו מאמינים כי מעורבותינו הפעילה במרחב החברתי הכללי ורגישותנו החברתית למצוקות רבים מבניו , מעניקה לא רק שירות חשוב לקהילה, אלא גם תפקוד קבוצתי משופר לצוותים המקצועיים שלנו.
   המשך קריאה

   דילוג לתוכן