נייד : 054-7299749

משרד : 072-2520100

זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  הסבר על הקרדיט

  בשנת 2009, החליט הקונגרס האמריקאי בהנהגתו של הנשיא, ברק אובאמה, כחלק מה-"American Recovery and Reinvestment Act", על החזר שכר לימוד בדמות החזר מס של עד $1,000 בשנה קלינדרית לסטודנטים בעלי אזרחות אמריקאית הלומדים במוסדות השכלה המוכרים על פי משרד החינוך האמריקאי ובעלי קוד פדרלי המוכיח זאת.

  מקסימום השווי של ה-American opportunity tax credit  הינו $2,500  לכל סטודנט, בהתאם להוצאות שכר לימוד  ששולמו בפועל בשנה הקלינדרית.

  Arrow הקרדיט בנוי בצורה הבאה:

  1. 40% מהקרדיט ( עד לסכום של $1,000 בשנה קלינדרית בהתאם להוצאות שכ"ל) הינו Refundable כלומר: חלק זה של הקרדיט ניתן כהחזר כספי לסטודנט במידה ולא קיימת חבות מס במסגרת הגשת ה-Tax return. מצב זה מתייחס למרבית הסטודנטים הלומדים בארץ בשל אי חבות מס במסגרת ההגשה.
  2. 60% מהקרדיט (עד לסכום של $1,500 בשנה קלינדרית בהתאם להוצאות שכ"ל) הינו Non Refundable. כלומר: ניתן "להשתמש" בחלק זה של הקרדיט לצורך הפחתת חבות מס במידה ויש חבות כזאת ב-Tax return של אותה שנה.במידה ואין חבות מס, לא ניתן לקבל חלק זה של הקרדיט כהחזר כספי.

  Arrow היבטים נוספים משמעותיים:

  1. קבלת החזרים רטרואקטיבית בהתאם לחוק, במידה ולא הוגשה בשנים קודמות בקשה להחזר בהתאם לזכאותכם , ה-IRS מאפשר לבצע הגשה רטרואקטיבית של 3 שנים (כלומר:בשלב הנוכחי,ניתן לקבל החזרים על הוצאות שכ"ל משנת 2020 ואילך) כך שניתן לקבל החזרים גם על שנים קודמות במידה ולא עשיתם זאת עד כה.
  2. קבלת טופס 1098-T מהמוסד האקדמי – טופס זה מהווה אישור עבור תשלומי שכ"ל שבוצעו במהלך השנה הקלינדרית. שימו לב כי ישנם גופים אקדמיים בישראל שאינם מנפיקים טופס זה עבור תלמידיהם. במקרים אלו לפי חוק ניתן להוכיח את זכאות הסטודנט בדרכים אחרות.
  3. עיכוב קבלת ההחזר – בשנים האחרונות, ה-IRS עיכב חלק משיחרור ההחזרים בשל מספר סיבות:
   1. קושי בהוכחת נתוני ההכנסה של הסטודנט המתגורר בישראל.
   2. חשד לגניבת זהות.
   3.  קושי להוכיח שתשלומי שכ"ל מוכרים ביצעו במידה והמוסד האקדמי לא סיפק טופס 1098-T לסטודנט.

  מנסיוננו , רוב המוחלט של הסטודנטים מקבל לבסוף את ההחזר לאחר הוכחת זכאותו בפני הרשויות.

  לקבלת הסבר נוסף, ניתן לפנות לנציגינו בשעות פעילות המשרד ונשמח לעזור.

  שתף

  זקוקים לייעוץ מס מקצועי?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   עוד בנושא

   תרומה לקהילה

   אנחנו, ב-VirtueTax מאמינים כי מעבר להצטיינות במתן שירותים מקצועיים ללקוחותינו, עלינו לסייע ולתמוך באותם אלה בחברה הישראלית שלא שפר גורלם.
   בחזוננו, משלבים את ידיהם יחדיו הגורמים העסקיים והגופים החברתיים , ופועלים מתוך תחושת שליחות משותפת במטרה לקדם את כלל החברה הישראלית על כל רבדיה ומגזריה.
    אי לכך, יש לנו מחוייבות עמוקה הן לנזקקים בחברה הישראלית, והן לגופים התנדבותיים המתמקדים בסיוע להם.
   במסגרת פעילות זו רוכשת החברה מוצרי מזון, אורזת, ומחלקת אותם לנזקקים בשיתוף פעולה עם אירגונים כגון "העמותה לתפנית בחינוך".
   תחום פעילות נוסף מתמקד בהעברת סכומים כתרומה לכלביות כגון "ירושלים אוהבת חיות" , ו- "מטה יהודה אוהבת חיות".
   אנו מאמינים כי מעורבותינו הפעילה במרחב החברתי הכללי ורגישותנו החברתית למצוקות רבים מבניו , מעניקה לא רק שירות חשוב לקהילה, אלא גם תפקוד קבוצתי משופר לצוותים המקצועיים שלנו.
   המשך קריאה

   לשיחת ייעוץ לחץ כאן
   1
   Scan the code
   היי, כיצד נוכל לעזור?
   דילוג לתוכן